dlaczego klimat polski ma charakter przejsciowy

GB Lwy Dominują Rugby League Ashes

Ashes to nazwa nadana do trofeum przyznawane zwycięzcy serii testowej Rugby League pomiędzy Wielkiej Brytanii i Australii. Format używany jest zazwyczaj, że trzy mecze są rozgrywane, a zwycięska drużyna muszą być podejmowane w oparciu o większość meczów wygrał.

Zespół reprezentujący Wielką Brytanię były pierwotnie znany jako Unii Północnej po ciało govorning sportu i zespół reprezentujący Australię były i nadal są znane jako kangury

Pierwszy w historii mecz Popiół testowy odbył się 12 grudnia 1908 roku, kiedy Unia Północnej i Australii zwrócił 22-22 w Londynie. Anglicy zdominowali mecz wcześnie i prowadzony przez 14-5 w przerwie. Wydawali się pewni zwycięstwa, kiedy prowadząc 17-5 na początku drugiej połowy, ale Australia walczył o próbach z Devereaux i O'Malley przynieść wynik 17-15 dla Unii Północnej. Drużyna gospodarzy zdobył kolejny próbują doprowadzić 20-15 z czasem szybko ucieka, ale pięć minut, aby przejść wielki Dally Messenger przechwycony w pobliżu jego własnej linii try. On unikał gonić obrońców z zasięgu wzroku linii try gdzie przeszedł do Devereaux, który rozbił się pod słupkami. Komunikator kopnął cel i Kangury objął prowadzenie po raz pierwszy na 22-20. Niestety dla nich, Unia Północnej przyznano ostatnią karę minut za utrudnianie i kiedy kopnął cel mecz zakończył się remisem. Australia wygrała Popiół po raz pierwszy w dniu 1 stycznia 1912, kiedy pokonał Unię Northern 33-8 w Birmingham. 1911/12 Kangaroo zwiedzanie Wielkiej Brytanii był drugim w historii Tour Kangaroo i faktycznie objazd przez Australian zespołu (wliczone czterech graczy Nowa Zelandia), a nie samej drużynie australijskiej. Stali się pierwsi turyści wygrać Popiół i ostatni to zrobić na brytyjskiej ziemi przez ponad pół wieku. Po 1922 roku zespół Wielkiej Brytanii RL stał się znany jako Lwy który był przed laty zespół RU śladem.